Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2020
  • wyświetleń: 2661

Kryzys hamuje inwestycje w bielskie skrzyżowania

Na bielskich drogach przybywa samochodów, autobusów i ciężarówek, tymczasem wiele skrzyżowań pamięta zamierzchłe czasy. Nie sprzyja to nie tylko płynności komunikacyjnej w mieście, ale i nie pozostaje bez wpływu na pogorszenie bezpieczeństwa mieszkańców Bielska-Białej. Niestety, na inwestycje, na które czekają bielszczanie, będzie trzeba poczekać.

Kryzys hamuje inwestycje w bielskie skrzyżowania
Kryzys hamuje inwestycje w bielskie skrzyżowania · fot. Google Street View


Mieszkańcy Bielska-Białej zwrócili się do władz miasta z pytaniem, czy z związku z trwającymi pracami nad dokumentacją projektową dla rozbudowy ulicy Bystrzańskiej, planowana inwestycja obejmuje również przebudowę skrzyżowań z ulicami Olszówki i Długa? Ulice te leżą bowiem w ciągu wspomnianej drogi.

- W ostatnich latach znacząco wzrósł ruch samochodowy w tym rejonie, powodując znaczące utrudnienia na starych i źle zorganizowanych skrzyżowaniach, dodatkowo obciążonych ruchem autobusów miejskich i pojazdów ciężarowych - twierdzą przedstawiciele bielszczan, radni Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz Jerzy Bauer.

Jak podkreślają w imieniu mieszkańców tej części Bielska-Białej, konieczna jest również modernizacja wspomnianych skrzyżowań "w celu poprawienia płynności ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych użytkowników dróg".

Niestety, z powodu sytuacji, jaka panuje w kraju, poprawy bezpieczeństwa w rejonie ulic Olszówka i Długiej nie ma się co spodziewać w najbliższym czasie.

- Rozbudowa skrzyżowania ulicy Długiej z ulicą Bystrzańska jest obecnie przedmiotem rozważań koncepcyjnych - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bialska-Białej. - Koncepcja będzie podstawą do przyjęcia właściwego kształtu skrzyżowania - dodaje Kamiński.

Jak dodał przedstawiciel władz miasta, "biorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą kraju, która wymusza na mieście Bielsko-Biała ograniczenia w wydatkach majątkowych i bieżących, realizacja tej inwestycji aktualnie nie jest planowana".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.