Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2020
  • wyświetleń: 5238

Wyremontowana Cieszyńska będzie otwarta do końca roku

Największa obecnie prowadzona inwestycja drogowa w Bielsku-Białej - modernizacja ul. Cieszyńskiej przybiera coraz bardziej realne kształty. Miejski Zarząd Dróg do końca roku planuje uzyskać przejezdność na rozbudowywanym odcinku tej ulicy. Niestety deszczowy maj i czerwiec nie pomagały przy wykonywaniu robót ziemnych.

Wyremontowana Cieszyńska będzie otwarta do końca roku
Wyremontowana Cieszyńska będzie otwarta do końca roku · fot. UM Bielsko-Biała


- W wielu miejscach jesteśmy na etapie prac ziemnych. Gwałtowne opady utrudniają ich właściwe wykonanie. Teraz potrzebujemy kilku dni suchych, aby roboty nabrał znowu tempa - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś. - Lato będzie bardzo bogate w zakres prowadzonych tam robót, praktycznie trwają one na całej długości modernizowanego odcinka. Zależy nam w tej chwili, żeby uzyskać przejezdność w połowie na nowej jezdni. Na odcinku od Hulanki praktycznie po rondo Niemena prace są intensywne, a ruch odbywa się wahadłowo między Skrzydlewskiego a Rondem Czesława Niemena. W trakcie tych prac widać, jak zmieniamy niweletę: próbujemy niwelować te duże różnice poziomu, dzięki czemu podjazdy nie będą takie strome. Mówiąc obrazowo, podnosimy jezdnię do góry, a na wysokości lotniska obniżamy - dodaje W. Waluś.

Jak wszystko dobrze pójdzie, przejezdność na tej trasie MZD planuje uzyskać do końca tego roku, jednak na razie trudno powiedzieć w jakim kształcie. Na pewno będzie do dyspozycji co najmniej jedna jezdnia. Obecnie nie jest łatwo wyrokować, czy będzie szansa na to, aby pod koniec roku ruch mógł się tam odbywać po obu jezdniach. Wszystko wskazuje na to, że drogowcy zdecydują się na podobny manewr, jak zastosowano na modernizowanej do niedawna ul. Żywieckiej. To oznacza, że droga uzyska przejezdność, a ostatnia warstwa ścieralna, która jest bardzo wrażliwa przy nakładaniu na warunki atmosferyczne, położona zostanie w przyszłym roku na wiosnę. Wtedy też będą tam prowadzone prace wykończeniowe.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.