bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 lipca 2020
  • wyświetleń: 972

Filtry samochodowe pomogą nam przetrwać w zanieczyszczonym mieście

Materiał partnera:

Każdy samochód wyposażony jest w kilka filtrów, które odgrywają bardzo istotną rolę w jego pracy. Mają też wpływ na komfort użytkowania. Filtry samochodowe zużywają się jednak dość szybko, musimy więc regularnie je wymieniać. Jeśli mieszkamy lub pracujemy w zanieczyszczonym mieście, powinniśmy robić to nawet częściej niż zalecają producenci.

https://www.euautoczesci.pl/katalog-czesci/filtr


Za co odpowiadają poszczególne filtry samochodowe?Większość miast w Polsce, zwłaszcza na południu kraju, jest silnie zanieczyszczona, m.in. pyłami. Smog ma również ogromny wpływ na komfort jazdy oraz pracę silnika. Weźmy pod uwagę, że producenci dają wytyczne odnośnie częstotliwości wymiany filtrów dla samochodów jeżdżących w tzw. normalnych warunkach. Warunki panujące u nas możemy uznać za trudne. Aby wszystkie filtry i ich elementy działały bez zarzutu, należy o nich pamiętać i regularnie je wymieniać. Specjaliści z tej strony www.euautoczesci.pl mogą Ci pomóc. Jeśli trzeba, powinniśmy przypomnieć o tym naszemu mechanikowi. W szczególności nie warto czekać z wymianą na moment, w którym samochód już zacznie szwankować.

Kolejnym ważnym rodzajem filtra samochodowego jest filtr paliwa, o którym wielu kierowców i mechaników zapomina (zwykle filtrów tego typu w samochodzie jest więcej). Element ten ma za zadanie głównie oczyścić paliwo z osadów. Jeśli nie wymieniamy go dostatecznie często, musimy liczyć się z gorszymi osiągami naszego samochodu, a także z problemami takimi, jak nierówna praca silnika.

Dla mieszkańców regionów przemysłowych i zanieczyszczonych, jednym z ważniejszych filtrów jest filtr kabinowy, zwany przeciwpyłkowym. Oczyszcza on powietrze wpadające do kabiny samochodu, czyli to, którym oddychają kierowcy i pasażerowie. Dobra jakość i właściwe działanie tego filtru umożliwia komfortową jazdę alergikom, a także wszystkim, którzy chcieliby uniknąć styczności z pyłami, pyłkami, kurzem, smogiem czy przykrym zapachem. Na komfort jazdy wpływa także dobry stan filtru osuszającego klimatyzację,

Większość miast w Polsce, zwłaszcza na południu kraju, jest silnie zanieczyszczona, m.in. pyłami. Smog ma również ogromny wpływ na komfort jazdy oraz pracę silnika. Weźmy pod uwagę, że producenci dają wytyczne odnośnie częstotliwości wymiany filtrów dla samochodów jeżdżących w tzw. normalnych warunkach. Warunki panujące u nas możemy uznać za trudne. Aby wszystkie filtry i ich elementy działały bez zarzutu, należy o nich pamiętać i regularnie je wymieniać. Jeśli trzeba, powinniśmy przypomnieć o tym naszemu mechanikowi. W szczególności nie warto czekać z wymianą na moment, w którym samochód już zacznie szwankować.

Jak często wymieniać filtry?Brud na jezdniach oraz silne zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do tego, że jeżdżące po polskich drogach samochody powinny mieć nieco częściej wymieniane filtry. Dotyczy to zwłaszcza filtra powietrza i filtra kabinowego. Mieszkańcy dużych miast oraz miast silniej zanieczyszczonych smogiem powinni wymieniać filtr przeciwpyłkowy nawet raz na pół roku. Po raz pierwszy wczesną wiosną, po raz drugi jesienią. Wymianę filtra kabinowego z łatwością przeprowadzimy samodzielnie, jeśli tylko wiemy, gdzie go szukać. Resztę filtrów powinniśmy wymieniać co najmniej raz do roku. Znacznie lepiej robić to profilaktycznie, aby utrzymać silnik i inne części samochodu w jak najlepszym stanie.