bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • wyświetleń: 2536

Przywłaszczył Skodę wartą 100 tysięcy, grożą mu 3 lata za kratkami

Policjanci z trzeciego komisariatu odzyskali pojazd marki Skoda Kamiq wartości ponad 100 tys. Samochód został przywłaszczony przez 24-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Wypożyczył on nowego SUV-a w jednym z bielskich salonów, przestał jednak płacić za jego wynajem. Za przywłaszczenie samochodu grożą nawet 3 lata za kratami. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje niebawem prokurator.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej. 24-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego od jednego z dealerów marki Skoda wypożyczył SUV-a wartego ponad 100 tys. zł. Początkowo mężczyzna wywiązywał się z umowy, w czerwcu przestał jednak płacić za wynajem samochodu. Nie odbierał telefonów od przedstawiciela salonu samochodowego, nie odpowiadał na wiadomości. Ślad po nim i wypożyczonym samochodzie zaginął. Właściciel pojazdu nie mógł odzyskać ani swojej Skody, ani należnych pieniędzy. Postanowił więc zawiadomić o sprawie policję.

Zgłoszeniem zajęli się śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Policjant z wydziału kryminalnego, który dostał sprawę, szybko namierzył nieuczciwego 24-latka i odzyskał pojazd. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności i motywy działania 24-latka, za przywłaszczenie pojazdu mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.