REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • wyświetleń: 7873

[WIDEO] Co bielszczanie sądzą o plaży miejskiej?

W lipcu zakończyła się aranżacja plaży miejskiej w Bielsku-Białej. Pierwsi użytkownicy skorzystali już z infrastruktury rekreacyjnej, która powstała tuż przy rzece Białej. Zobaczcie co mieszkańcy sądzą o plaży miejskiej w Parku Strzygowskiego.Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, który w ubiegłym roku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych propozycji (2 767). Plaża mieści się na skraju dawnego parku Strzygowskiego i ciągnie się na długości 100 metrów wzdłuż brzegu rzeki.

Dzięki inwestycji teren nad rzeką został zagospodarowany. Pojawiła się tam infrastruktura wypoczynkowa i rekreacyjna, w tym ściana wspinaczkowa bulderingowa, która umożliwia wspinaczkę po wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną, a także rama wspinaczkowa z siecią, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ścieżki dla pieszych i pomost, na którym ustawione są leżaki.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.