bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 554

Jakie porady absolwenci amerykańskich uniwersytetów dają zagranicznym studentom

Materiał partnera:

Wielu studentów zagranicznych boi się opuścić strefę komfortu i spróbować czegoś nowego. Trudno jest się temu dziwić. Po pierwsze, znajdują się w zupełnie nowym dla siebie środowisku. Nowa kultura, klimat, nowa uczelnia. Aby cztery lata studiów stały się pięknym doświadczeniem dla każdego studenta, absolwenci amerykańskich uniwersytetów dają młodemu pokoleniu kilka pożytecznych rad.

  • Warto skorzystać z okazji, aby spróbować czegoś nowego, na przykład nauczyć się nowego języka lub gry na nowym instrumencie muzycznym. Postawienie przed sobą nowych celów pomaga wydostać się ze strefy komfortu. Jeśli nigdy nie opuścisz swojej strefy komfortu, możesz nigdy nie wiedzieć, jak bardzo kochasz język niemiecki, hokej na trawie czy szkocką dudę. Ponadto pomoże ci to lepiej zrozumieć ten świat, poznać różne poglądy różnych ludzi.
  • Dziel się informacjami ze światem. Będąc na amerykańskiej uczelni, student, szczególnie student pierwszego roku, poznaje otaczający go świat. Ludzie na uniwersytecie z pewnością będą chcieli poznać cię i twoją kulturę, a także dowiedzieć się, co dzieje się po drugiej stronie oceanu. Dlatego zawsze bądź przygotowany na dzielenie się ciekawymi faktami o swoim kraju z kolegami ze studiów.
  • Dołącz do klubów i organizacji studenckich, w których poznasz osoby o takich samych zainteresowaniach jak Ty. To świetny sposób na znalezienie amerykańskich przyjaciół. Takie znajomości przydadzą ci się nie tylko na okres studiów.
  • Przestań się bać. Każda osoba ma swoje słabości, zwykle jest to lęk przed czymś nowym, co powoduje niepewność. Uniwersytet Amerykański to miejsce, w którym ludzie myślą inaczej. To miejsce dostarcza nie tylko wiedzę, ale także kształtuje światopogląd i system Twoich wartości. Bądź sobą i podejmuj mądre decyzje.
  • Sprawdź „zasady gry”. Znajomość hierarchii i struktury uczelni pomoże ci poczuć się częścią społeczności akademickiej, a także wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc, kiedy jej będziesz potrzebował. Przed rozpoczęciem studiów ważne jest, aby przeprowadzić badanie struktury amerykańskiego uniwersytetu. Dowiedz się, kim jest rektorem, prorektorem i tak dalej.
  • Nie wstydź się prosić o pomoc. Nigdy nie bój się podnieść ręki lub poprosić o wyjaśnienie, jeśli nie zrozumiesz czegoś podczas lekcji. Ponadto, nie bój się komunikować i wchodzić w interakcje z nieznajomymi ludźmi. Im szybciej zdobędziesz odwagę komunikacyjną, tym szybciej ułatwisz sobie pobyt na uniwersytecie.


Otrzymanie amerykańskiego dyplomu przyniesie absolwentowi satysfakcję tylko pod warunkiem, że lata, spędzone na uczelnie były pełne pozytywnych doświadczeń. Podejmując pracę w znanych światowych firmach, takich jak papernow.org, absolwent amerykańskiej uczeni będzie z dumą wspominać swoje lata akademickie, o ile dostosuje się do powyższych zaleceń.