bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • wyświetleń: 5818

Wulgarna młodzież „okupuje” plac zabaw w Hałcnowie

Śmieci, hałas, zapach tytoniowego dymu… to nie wszystko. Do tego dochodzi wulgarny język. Wbrew pozorom to nie jest opis meliny, ale tego, co dzieje się na jednym z placów zabaw w Hałcnowie. Bielska straż miejska zapowiedziała, że obejmie to miejsce doraźnymi kontrolami.

plac zabaw w Hałcnowie
Plac zabaw w Hałcnowie · fot. Google Street View


- Zrobiło się ciepło, nastały wakacje, place zabaw znowu otwarte. I są efekty... Kilka dni temu zwróciliśmy się do Wydziału Gospodarki Miejskiej oraz straży miejskiej o uporządkowanie kilku spraw związanych z placem zabaw przy ul. Wyzwolenia/Księży Las. Cieszymy się, że jesienią plac został wzbogacony o nowe urządzenia i ławki, jednak przebywająca tam młodzież często "okupuje" urządzenia zabawowe, uniemożliwia korzystanie z nich przez dzieci, hałasuje, pozostawia śmieci, pojawiają się ataki słowne. Bywa, że spotkania trwają do późnych godzin nocnych, naruszając spokój mieszkańców - czytamy w poście Rady Osiedla Hałcnów na Facebooku.

Dlatego przedstawiciele mieszkańców tej części Bielska-Białej zawnioskowali o wykonanie wyższego odgrodzenia placu zabaw, zamykanie go na noc oraz o postawienie przenośnej toalety.

- O to ostatnie prosili nas rodzice małych dzieci. Na razie czekamy na informację o możliwości realizacji tych wniosków, a w międzyczasie dostaliśmy odpowiedź ze straży miejskiej - poinformowali przedstawiciele osiedlowej rady. - Bardzo chcielibyśmy, aby korzystający z placu zabaw rodzice z małymi dziećmi czuli się w tym miejscu bezpiecznie i dobrze.

- Wskazany teren zostanie objęty doraźnymi kontrolami przez patrole Straży Miejskiej w Bielsku-Białej - zapewnił we wspomnianej odpowiedzi zastępca komendanta, Krystian Kowalczyk. - W przypadku ujawnienia przez strażników sprawców wykroczeń, polegających na paleniu wyrobów tytoniowych w miejscach zabronionych, zanieczyszczaniu miejsc dostępnych dla publiczności, spożywaniu napojów alkoholowych w miejscach zabronionych, używaniu słów nieprzyzwoitych lub zakłócaniu spokoju i porządku, zostaną wyciągnie konsekwencje przewidziane prawem - podkreśli wiceszef bielskich strażników.

Jednocześnie zaapelował do mieszkańców Hałcnowa, aby, w przypadku, gdy są świadkami niepokojących scen, niezwłocznie powiadomili dyżurnego straży, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 986.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.