Wiadomości
- 13 lipca 2020
- wyświetleń: 1860
77. rocznica Krwawej Niedzieli na cmentarzu wojskowym w Bielsku
W sobotę, 11 lipca na cmentarzu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z 77. rocznicą Krwawej Niedzieli.

Pod pomnikiem upamiętniającym Polaków zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943-1945 spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Miejskiej, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Złoczowa i Kresów Południowo-Wschodnich wraz z rodzinami, kresowiacy, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy miasta.
Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik podziękował zabranym za przybycie i podkreślił, że pamięć o tragedii wołyńskiej nigdy w naszym mieście nie umrze. Natomiast o potrzebie oczyszczania i niezakłamywania prawdy historycznej mówili wspólnym głosem Stanisław Ferensowicz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Złoczowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Jan Dąmbrowski - prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Oddział w Bielsku-Białej.
Po odśpiewaniu hymnu zgromadzeni na cmentarzu złożyli wiązanki i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.
ZOBACZ TAKŻE
12 czerwcaArcheologiczne tajemnice Beskidów i rodzinne warsztaty. Europejskie Dni Archeologii w Bielsku-Białej
Odkrycie sprzed ponad wieku w kościele św. Małgorzaty w Kamienicy
Zmarł Stanisław Janicki, legenda polskiego kina. Pochodził z Czechowic-Dziedzic
Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Konie w centrum miasta?
Zniknął krzyż z pomnika. Radny domaga się przywrócenia pamięci o 25 rozstrzelanych Polakach
55 lat temu z bielskich ulic zniknęły tramwaje. Dziś znów "wprawiliśmy" je w ruch
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








