Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 1550

77. rocznica Krwawej Niedzieli na cmentarzu wojskowym w Bielsku

W sobotę, 11 lipca na cmentarzu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z 77. rocznicą Krwawej Niedzieli.

Rocznica krwawej niedzieli
11 lipca na cmentarzu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy Krwawej Niedzieli. · fot. UM Bielsko-Biała


Pod pomnikiem upamiętniającym Polaków zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943-1945 spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Miejskiej, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Złoczowa i Kresów Południowo-Wschodnich wraz z rodzinami, kresowiacy, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy miasta.

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik podziękował zabranym za przybycie i podkreślił, że pamięć o tragedii wołyńskiej nigdy w naszym mieście nie umrze. Natomiast o potrzebie oczyszczania i niezakłamywania prawdy historycznej mówili wspólnym głosem Stanisław Ferensowicz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Złoczowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Jan Dąmbrowski - prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Oddział w Bielsku-Białej.

Po odśpiewaniu hymnu zgromadzeni na cmentarzu złożyli wiązanki i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.