bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 lipca 2020
  • wyświetleń: 5035

[FOTO] Kraksa na obwodnicy miasta. Kierowcy noga z gazu!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Padający deszcz nie sprzyja dziś kierowcom. Od rana na drogach powiatu bielskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się intensywne opady deszczu. Tak było m. in. około godziny 14:00 na obwodnicy Bielska-Białej, gdzie samochód osobowy marki Audi z dużą siłą uderzył w barierki energochłonne.

Kraksa na obwodnicy Bielska-Białej - 11.07.2020 · fot. sid / bielsko.info


Kraksa miała miejsce na pasie w stronę Cieszyna w rejonie zjazdu w ulicę Katowicką. Solidna konstrukcja samochodu sprawiła, że zarówno kierowcy jak i pasażerce nic się nie stało. Podróżni musieli liczyć się z utrudnieniami, które trwały blisko godzinę.

Godzinę wcześniej podobna sytuacja miała miejsce na S-52 w Jasienicy. Tam w barierki uderzył Fiat Panda, który skutecznie zatarasował drogę na kilkadziesiąt minut. Także w tym przypadku obeszło się bez rannych.

Podczas opadów deszczu trzeba znacząco zwolnić. Woda zalegająca na jezdni może być przyczyną tzw. aquaplaningu. Jest to utrata przyczepności opony podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą, spowodowana tworzeniem się warstwy wody między oponą a jezdnią.

sid / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj