bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2012
  • wyświetleń: 2376

"Kultury Świata" w Piwnicy Muz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj

Zapraszamy na interesujący wykład z cyklu "Kultury świata" pod tytułem: "Mana, kult cargo i czas snu..." - rzecz o wizjach świata z Antypodów. Wykład poprowadzi dr Agnieszka Przybyła-Dumin - założycielka Koła Badaczy Kultury od 4 lat funkcjonującego przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

mdk


dr Agnieszka Przybyła-Dumin
Agnieszka Przybyła-Dumin


Warto w tym miejscu wspomnieć o książce wydanej w wyniku pracy członków Koła - w ubiegły piątek odbyła się promocja kolejnego tomu z cyklu "Świat naszych przodków" - tym razem opisującego tradycje zimowego cyklu obrzędowego mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic.

Wraz z pierwszym tomem omawiającym jesienny cykl obrzędowy - jest pierwszym tak szerokim i rzeczowym opracowanie aktualnego stanu wiedzy na temat dawnych, tradycyjnych obyczajów i obrzędów mieszkańców naszych okolic.

Wykład odbędzie się 6 lipca o 19.30 w Piwnicy Muz Miejskiego Domu Kultury, wstęp wolny. Książki będą natomiast do kupienia w sekretariacie MDK, pierwszy tom 20 zł, drugi - gratis.

aka / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj