Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 2186

Skrzydła dla Pegaza. Klub Gaja zbiera środki na zabieg dla konia

Pegaz - pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja w roku 2000. Teraz bielska organizacja zbiera fundusze na zabieg "ostrzykania" pleców środkiem przeciwbólowo-przeciwzapalnym.

Skrzydła dla Pegaza. Klub Gaja zbiera środki na zabieg dla konia
Skrzydła dla Pegaza. Klub Gaja zbiera środki na zabieg dla konia · fot. Klub Gaja


Klub Gaja postanowił zapewnić Pegazowi dożywotnie utrzymanie. Jest symbolem zmian w Polskim prawie dotyczących wywozu żywych koni na rzeź z roku 1997. Zmiany te zostały zainicjowane przez Klub Gaja. Wykup Pegaza był symboliczną chwilą w Polsce dla ludzi pomagających zwierzętom.

Koleje życia Pegaza bywały różne. Jednak staramy się i dbamy o niego, jak możemy. Obecnie potrzebujemy zebrać środki na "ostrzykanie" jego pleców serapiną. Cierpi on na zaawansowany zespół Kissing Spine. Został zdiagnozowany w roku 2016, po wykonanym zdjęciu RTG. Od tego czasu wdrażamy konieczne ćwiczenia, zabiegi fizjoterapeutyczne, osteopatyczne, akupunkturowe i wspieramy go suplementami. Jednak obecnie potrzebuje on zabiegu - "ostrzykanie" pleców środkiem przeciwbólowo-przeciwzapalnym.

- Plecy Pegaza są zmęczone i obolałe od ciężarów jakie nosiły całe dotychczasowe życie. Potrzebujemy zebrać kwotę aż… 1200 zł, by zapewnić mu komfort i pomóc w życiu bez bólu. Bardzo prosimy w Jego i naszym imieniu o pomoc. To niemała kwota, ale może mu pomóc i zmniejszyć ból... By mógł o nim na chwilę zapomnieć - informuje Klub Gaja.

- Uratowaliśmy 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy. Wierzymy, że uda nam się w tym kryzysie dbać o nasze zwierzęta jak najlepiej. Tak jak dotychczas. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy. Bez Was opieka nad nimi jest niemożliwa... - dodają aktywiści z bielskiej organizacji.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.