Wiadomości

  • 5 lipca 2012
  • 6 lipca 2012
  • wyświetleń: 3423

Akurat na Letniej Scenie

Za nami:

Cykl wakacyjnych, bezpłatnych koncertów Letnia Scena Sfery rozpocznie występ niezwykle lubianego przez bielską publiczność zespołu Akurat. W najbliższy piątek o godzinie 19.00 na Placu Bolka i Lolka zabrzmi pełna energii mieszanka wybuchowa - rocka, ska, reggae, a nawet elementów punk rocka.

Letnia Scena Sfery


Zespół Akurat na scenie Galerii Sfera z pewnością poczuje się jak w domu. To nie pierwszy koncert muzyków w ramach Letniej Sceny Sfery. Ich występ w 2010 roku został przyjęty entuzjastycznie. Nic dziwnego - zespół pochodzi z Bielska-Białej, a granie dla „swojej” publiczności to prawdziwa radość dla każdego muzyka.

Poezja ska-kana - tak nazywają swoją twórczość muzycy Akurat. Zabawa słowami i wydobywanie z nich nowych znaczeń to bowiem cecha charakterystyczna dorobku bielskich artystów. Już pierwsza płyta - nagrana w 2001 roku - „Pomarańcza” stanowi doskonały przykład poezji ska-kanej. To z niej właśnie pochodzą takie przeboje, jak „Hahahaczyk (Dyskoteka gra)” czy „Lubię mówić z Tobą”. W ciągu blisko dwóch dekad działalności zespół nagrał 5 płyt długogrających i kilkanaście singli. Ostatni jak na razie album „Człowiek” został wydany w 2010 roku.

Letnia Scena Sfery to muzyczna kraina rozmaitości

­- Zależy nam nam na tym, aby na koncertach Letniej Sceny Sfery każdy miłośnik dobrej muzyki znalazł coś dla siebie. Dlatego zaprosiliśmy wykonawców różnorodnych stylistycznie. Wydaje nam się, że na początek nic tak nie rozgrzeje publiczności, jak energetyczny występ bielskiego zespołu, którego piosenki śpiewa od lat cała Polska - tłumaczy Joanna Bierówka z działu marketingu Galerii Sfera.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj