Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 3381

Policjanci odzyskali skradziony rower. Złodziejowi grozi 5 lat odsiadki

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru wartości około 700 złotych. Bielszczanin dokonał kradzieży z parkingu jednego ze sklepów przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Mundurowi odzyskali skradziony jednoślad. Za kradzież grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali kradziony rower. Złodziejowi grozi 5 lat odsiadki
Policjanci odzyskali kradziony rower. Złodziejowi grozi 5 lat odsiadki · fot. KMP Bielsko-Biała


W niedzielę, 28 czerwca policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży roweru z parkingu przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Policjanci przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli dochodzenie. Zabezpieczyli również zapis sklepowego monitoringu, na którym uwieczniony został wizerunek potencjalnego sprawcy. W środę (1 lipca) pracownicy ochrony zawiadomili, że w sklepie pojawił się mężczyzna, który często dokonuje kradzieży. Mundurowi udali się do placówki handlowej, gdzie ustalili, że przebywający na terenie sklepu mężczyzna może mieć związek z niedawną kradzieżą jednośladu. Policjanci zatrzymali 50-latka, który przyznał się do kradzieży roweru i wskazał miejsce gdzie obecnie się on znajduje. Skradziony jednoślad udało się odzyskać. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Okazało się, że nie był to jego pierwszy raz, kiedy „sięgnął” po cudze mienie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży, za którą grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował już o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego, a o jego dalszym losie zadecyduje niebawem bielski sąd.

Policja apeluje o staranne zabezpieczenie jednośladów.

Najwięcej jednośladów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone. Dlatego policja apeluje o ich właściwe i staranne zabezpieczenie. Utrudnimy złodziejom „pracę” jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenia. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki” - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu, gdyż posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.