REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 1560

"Terytorialsi" pomagają Caritasowi w rozwożeniu żywności

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przekazuje pomoc żywnościową osobom potrzebującym. W dostarczaniu paczek najbardziej potrzebującym rodzinom pomagają Wojska Obrony Terytorialnej.

caritas wot żywność
"Terytorialsi" pomagają Caritasowi w rozwożeniu żywności · fot. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) polega na udzieleniu wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków. Tego typu pomoc otrzymują osoby czy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived - FEAD).

Przy realizacji tego programu - prowadzonego przez cały okres trwania pandemii - Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej współpracuje z Wojskami Obrony Terytorialnej oraz wolontariuszami. Wśród zadań WOT są przedsięwzięcia z zakresu zarządzania kryzysowego, zwalczania klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków, ochrony mienia czy akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Czas epidemii niewątpliwie należy do sytuacji, w których pomoc osobom potrzebującym staje się koniecznością. Dzięki działaniom żołnierzy WOT dostawy żywności w ramach Programu POPŻ były możliwe, a paczki dotarły do potrzebujących.

Powoli widać powrót do normalności w wielu dziedzinach życia społecznego, jedną z oznak jest wznowienie pracy gabinetu masażu i rehabilitacji Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Punkt zlokalizowany jest w przy ul. Żeromskiego 11 w Bielsku-Białej w Domu Księży Emerytów (wejście od strony kurii). Wykwalifikowani rehabilitanci oferują rehabilitację (także pourazową i sportową), fizykoterapię, terapię w bólach kręgosłupa, kinesiotaping, ćwiczenia usprawniające, terapię manualną i masaż. Gabinet jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, w celu umówienia wizyty należy dzwonić pod nr 792780786 lub 784949434. Dochód z działalności gabinetu masażu i rehabilitacji jest przeznaczony na cele statutowe Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.