bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 1771

Nie działały przez epidemię. Teraz miasto je uruchamia

Syrenka, Reksio i Diabełek - to pierwsze uruchomione w tym roku fontanny w Bielsku-Białej. Zazwyczaj obiekty te cieszyły bielszczan już od długiego majowego weekendu. Inaczej było w tym roku.

Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann
Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann · fot. UM Bielsko-Biała


Fontanny nie działały z powodu związanych z pandemią obostrzeń wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Teraz sanepid pozwolił na uruchomienie trzech z nich. W Bielsku nadal nie działają pozostałe, czyli te rozpraszające mgiełkę wodną. Zdaniem GIS-u, może ona bowiem stać się przyczyną zakażenia koronawirusem.

Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann
Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann · fot. UM Bielsko-BiałaNajwcześniej uruchomiony został Diabełek w murze zamku Sułkowskich. Fontanna ta zyskała także nową oprawę - wnęka, w której się znajduje, jest wieczorem podświetlona na czerwono. Pozostałe uruchomione właśnie fontanny to Syrenka na ulicy Przychód Schodowy i Reksio na placu pomiędzy ulicami 11 Listopada i ks. Stanisława Stojałowskiego. Wokół uruchomionych fontann posadzono kolorowe kwiaty.

Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann
Miasto uruchomiło trzy z dziesięciu fontann · fot. UM Bielsko-Biała


W sumie na terenie Bielska-Białej jest dziesięć fontann.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.