Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 7 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 35179

[WIDEO, ZDJĘCIA] TdP: Richard Carapaz wygrywa w Bielsku-Białej!

Ekwadorczyk Richard Carapaz wygrał trzeci etap Tour de Pologne z metą w Bielsku-Białej. Kolarz z Team Ineos został równocześnie nowym liderem wyścigu. Niestety, podczas "bielskiego" etapu naszego narodowego touru doszło do poważnego wypadku jednego z kolarzy.

Zapis relacji na żywo: przejazd kolarzy pod Zamkiem Sułkowskich w Bielsku-Białej

Loading...


Trzeci etap Tour de Pologne rozpoczął się na Rynku w Wadowicach. W ten sposób organizatorzy wyścigu chcieli uczcić setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, która przypada w 2020 roku. Później kolarze przejechali 201 kilometrów, podczas których pokonali regionalne mekki kolarzy amatorów - Kocierz, Wielką Puszczę oraz dwa razy przełęcz Przegibek. Ponadto zawodnicy odwiedzili takie miejscowości, jak Andrychów, Porąbka, Międzybrodzie Bialskie, Wilkowice, Łodygowice czy Czernichów. Do Bielska-Białej kolarze wjechali dwa razy od strony „Przegibka”.

Kolarze i kolumna pod Zamkiem Sułkowskich w Bielsku-Białej - 07.08.2020 · fot. mp / bielsko.info


Etap z metą w Bielsku-Białej wygrał Ekwadorczyk Richard Carapaz z Team Ineos, który 201 kilometrów przejechał w czasie 5:04:54.39. Zwycięzca Giro d’Italia z 2019 roku został też nowym liderem wyścigu. Po wymagających podjazdach w Beskidzie Małym najlepszym góralem w wyścigu został Kamil Gradek z teamu CCC.

Kibice oczekujący na przejazd kolarzy pod Zamkiem Sułkowskich - 07.08.2020 · fot. mp / bielsko.info


Niestety, podczas "bielskiego" etapu doszło do wypadku, w którym poszkodowany został jeden z kolarzy. Zawodnik Mickael Delage z francuskiego teamu Groupama FDJ wywrócił się na ulicy Podhalańskiej w Porąbce. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Mickael Delage doznał poważnego upadku podczas Tour de Pologne, wskutek czego został zabrany do szpitala. Jest przytomny - poinformowała grupa Groupama-FDJ na Twitterze.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.