bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 5 lipca 2020
  • wyświetleń: 1701

Fundacja Ekologiczna "Arka" zaprasza na festiwal "Zero Waste"

Za nami:

Na festiwal Zero Waste w Bielsku-Białej zaprasza Fundacja Ekologiczna Arka. Wydarzenie odbędzie się 5 lipca w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na rogu ul. Leszczyńskiej i Straconki. Początek o godz. 9.00.

zero waste
Fundacja Ekologiczna "Arka" zaprasza na festiwal "Zero Waste" · fot. UM Bielsko-Biała


Arka zachęca mieszkańców do przyniesienia na festiwal surowców wtórnych - makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET; w zamian fundacja będzie rozdawała ekologiczne torby bawełniane, torby uszyte z banerów przez I LOVE BB lub siatki z firanek na warzywa.
Torbę będzie można otrzymać za 20 kg makulatury lub szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) i za 40 aluminiowych puszek lub tyle samo plastikowych butelek PET. Maksymalna liczba toreb na jednego uczestnika to 10 sztuk.

- Nasz stosunek do naszych śmieci jest pewnym wyznacznikiem tego, jak traktujemy Ziemię. Niestety część z nas dalej nie segreguje śmieci, a wręcz wyrzuca je do lasu czy pali nimi w piecu. Edukacja polega na tym, że promujemy te dobre rozwiązania, wierząc, że coraz więcej ludzi z nich skorzysta dla naszego wspólnego dobra. Dlatego promujemy gospodarkę obiegu zamkniętego czy też indywidualne działania w duchu zero waste - mówi prezes Arki Wojciech Owczarz.

Poza zbiórką odpadów podczas festiwalu odbędą się również warsztaty zero waste - ciuchowe swap party, kawiarenka naprawczo-rowerowa, woskowijki i niezbędnik zero waste, szycie siateczek na zakupy, robienie donic z recyklingu oraz kosmetyków zero waste handmade, jedzeniowego nie marnuję, a także gry i zabawy edukacyjne.

Czynny będzie także zielony kontener, dzięki któremu można dać rzeczom drugie życie i pomóc dzieciom z domów dziecka. Nowością jest możliwość otrzymania za 20 baterii certyfikowanego kompostu KompoBiBi produkowanego przez Zakład Gospodarki Odpadami. Produkt może być wykorzystywany na wszystkich glebach, w uprawach polowych roślin rolniczych, sadowniczych, ozdobnych oraz na trawnikach, szczegóły www.zgo.bielsko.pl

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami, realizowanego wspólnie z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami. Partnerami Festiwalu Zero Waste są także: Galeria Sfera, Kwadrat Gospodyń Miejskich, Kawiarenka rowerowa Szprychówka, Mydła naturalne ŻEĄĘ, Galeria Makatka, Trening Zdrowego Życia, I love BB.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji Arki rowerpomaga.pl

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.