bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 6675

W tym sezonie basen "Panorama" będzie nieczynny

W tegoroczne wakacje pływalnia "Panorama" przy ulicy Konopnickiej w Bielsku-Białej będzie nieczynna - poinformował w środę Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Równocześnie BBOSiR zachęcił do korzystania z basenów "Troclik" oraz "Start".

Pływalnia "Panorama" dostanie drugie życie - 22.05.2020
W tym sezonie basen "Panorama" będzie nieczynny · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


- Mieliśmy plan, by w tym sezonie obiekt uruchomić, ale ze względu na epidemię koronawirusa nie było możliwe przeprowadzenie niezbędnych przygotowań, remontów. Dlatego postanowiliśmy, że skupimy się na przeprowadzeniu modernizacji basenu, mamy już gotowy projekt. Czekamy na ogłoszenie przetargu, a po wyłonieniu wykonawcy od razu przystąpimy do prac - powiedział portalowi bielsko.info Rafał Pasternak, kierownik Działu Administracji Pływalni Bielsko-Bialskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Jak dodał, optymistyczny termin rozpoczęcia modernizacji to lato tego roku.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w maju na portalu bielsko.info, powstała koncepcja modernizacji pływalni Panorama przy ul. Marii Konopnickiej 5. Projekt zakłada remont niecek sportowej i rekreacyjnej i budowę wodnego palcu zabaw dla dzieci. Teraz nad koncepcją pochylił się wojewódzki konserwator zabytków i to on ostatecznie zdecyduje, w jakim wymiarze projekt będzie realizowany, bo Panorama jest obiektem zabytkowym.

Na modernizację Panoramy miasto zabezpieczyło w tegorocznym budżecie 20 mln zł. 165 tys.. To koszt opracowania koncepcji i projektu budowlanego. Według koncepcji, powstałej na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, istniejąca niecka sportowa zostanie podzielona na trzy akweny. Wszystkie trzy zostaną wypłycone, aby eksploatacja basenu była tańsza. Wypłycenie niecki sportowej pozwoli na używanie do jej wypełniania mniejszej ilości wody, a to da oszczędności.

Pierwszy basen, który powstanie z podziału niecki sportowej, to basen do skoków do wody, powiązany z istniejącą wieżą. W sąsiedztwie wieży zamontowana zostanie służąca do skoków trampolina.

W środkowej części niecki sportowej projekt przewiduje basen pływacki złożony z 10 torów długości 25 m i głębokości do 1,80 m. Ostatnia część niecki to dwutorowy basen do nauki pływania.

Niecki zostaną od siebie oddzielone dwoma wyspami podwodnymi, zlokalizowanymi tuż pod powierzchnią wody. Takie wydzielenie korzystnie wpłynie na koszty eksploatacji obiektu oraz jego rentowność, a jednocześnie pozwoli na wizualne zachowanie ich historycznego układu. Prace w niecce rekreacyjnej będą polegały na rozebraniu istniejącego półwyspu i schodów, które są w złym stanie, a następnie ich odtworzeniu.

raz, mp / bielsko.info, źródło: BBOSiR Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.