bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1555

Domy w okolicach Wrocławia - co warto wiedzieć, jeśli szukasz domu na sprzedaż?

Materiał partnera:

Domy w okolicach Wrocławia otoczone lasem, czy mieszkanie w pełnym smogu centrum miasta? Dylemat, który można dość prosto rozwiązać na poziomie pragnień i oczekiwań. Większość osób, które mijasz na ulicach, zamieniłoby mieszkanie na dom pod Wrocławiem w mgnieniu oka, gdyby tylko miały ku temu możliwości. I o to właśnie się rozchodzi. Jeśli oglądasz domy na sprzedaż, jesteś prawdziwym szczęściarzem. Oznacza to bowiem, że Twoja ciężka praca doprowadziła Cię do punktu, w którym możesz wybierać swobodnie.

Linkhouse


Zakup domu to jednak spora inwestycja. Z tego względu trzeba zwracać uwagę na wszelkie drobne szczegóły, by była ona rzeczywiście opłacalna.

Wybierz dom na sprzedaż, który ma uregulowany status prawny.Zakup domu z rynku wtórnego wydaje się na początku świetnym pomysłem. Niestety, cena zakupu to tylko część kosztów, jakie poniesiesz. Wyobraź sobie, że znajdujesz wymarzoną nieruchomość. Wszystko wydaje się w porządku. Jednak podczas lektury księgi wieczystej wychodzą na jaw pierwsze trudności. Okazuje się, że istnieje współwłaściciel, o którym sprzedający nie wspomniał. Do tego przez Twoją potencjalną działkę przebiega droga, która ma ustaloną służebność gruntową.

Oczywiście można znaleźć domy w okolicach Wrocławia, z którymi nie wiążą się podobne problemy. Poszukiwania przypominają jednak drogę przez mękę. Po udanym zakupie będzie też trzeba zapłacić podatek w wysokości kilku procent wartości nieruchomości. Na domiar złego stan techniczny budynku poznasz tak naprawdę dopiero podczas remontu.

Zakup domu od dewelopera nie nastręcza podobnych trudności. Na budynek dostajesz też kilkuletnią gwarancję.

W okolicy Wrocławia możesz znaleźć naprawdę wyjątkowe miejsca.O czym może marzyć współczesny Polak? Jesteśmy w Unii Europejskiej. Na terenie naszego kraju można się natknąć na obszary objęte programem Natura 2000. Można na nich znaleźć cenne przyrodniczo gatunki zwierząt i roślin. Dyrektywy zakazują stawiania na tych terenach budynków, które mogłyby stanowić dla nich zagrożenie.

Być może zakup działki na sąsiadującym z takim obszarem gruncie byłby problematyczny ze względu na obostrzenia budowlane. Ale dom? Marzenie! Szczególnie, że z definicji musi to być dom ekologiczny. Trend ten dobrze wykorzystał deweloper stawiający osiedle Przystań pod Lasem w pobliżu Chrząstawy Wielkiej. Inwestycja powstaje nad brzegiem urokliwego akwenu wodnego, nad którym zaplanowano prywatną plażę dostępną wyłącznie dla mieszkańców.

Okoliczne lasy obfitują w ścieżki rowerowe i spacerowe. W pobliskim Dziuplinie miłośnicy koni będą z kolei mogli ćwiczyć swoje umiejętności jeździeckie. Projektanci co jakiś czas informują o kolejnych atrakcjach osiedla, takich jak nasadzenia szybkorosnących Oxytree. Chodzi o drzewa tlenowe pochłaniające dziesięciokrotnie więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa liściaste. Dla wielu kupujących ważne będzie też świetne połączenie komunikacyjne z centrum miasta, odległym zaledwie o 20 km.

Zwracaj uwagę na technologie zastosowane w oglądanych domach na sprzedaż pod Wrocławiem.O kierunku, w jakim idzie budownictwo, zawsze decydowały oczekiwania potencjalnych nabywców. Na etapie PRL miało być tanio i szybko. Względy estetyczne nie grały przy tym dużej roli. Od tamtej pory rynek nieruchomości przeszedł ogromną metamorfozę. Domy mają być piękne. W obliczu coraz bardziej zatrważających zmian klimatycznych stawia się też na ekologię.

Domy w Przystani pod Lasem zostały wyposażone w system odzyskiwania deszczówki, co skutecznie zmniejsza koszty podlewania ogrodu. Postawiono tu także na bezzłączkowy system instalacji wodnej, czyli technologię ograniczającą do minimum ryzyko awarii. Dodatkowo w budynkach zainstalowano system rekuperacji, pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. W połączeniu z zastosowaną konstrukcją fundamentów umożliwia to ograniczenie wydatków na ogrzewanie nawet o 40%.

To wszystko sprawia, że Przystań pod Lasem jest obowiązkowym przystankiem podczas oglądania domów w okolicach Wrocławia. Inwestycja z naddatkiem spełnia wszelkie kryteria ważne dla współczesnych nabywców, stawiając przy tym wysoko poprzeczkę konkurencji.