bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1611

560 tysięcy złotych dla Beskidzkiego Centrum Onkologii

Ponad 560 000 zł trafi do Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. To pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. O przyznaniu środków 22 czerwca zdecydowali radni Sejmiku Województwa Śląskiego, wcześniej - na majowej sesji - utworzyli w tym celu Solidarnościowy Fundusz Wsparcia dla szpitali powiatowych.

bco bielsko, szpital miejski
Szpital Miejski w Bielsku-Białej · fot. onkologia.bielsko.pl


- To konkretna forma wsparcia dla szpitali w województwie śląskim. Szpitale powiatowe pełnią ważną rolę w systemie ochrony zdrowia i niejednokrotnie stanowią pierwszą linię zabezpieczenia pacjentów wymagających hospitalizacji, szczególnie w okresie walki z koronawirusem. Utworzony fundusz będzie również wsparciem dla lokalnych samorządów - akcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej na zadanie pod nazwą "Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia szpitalnego w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego i zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej" otrzyma 560.000 zł. Wartość całego zadania to 700.000 zł. W ramach dofinansowania Beskidzkie Centrum Onkologii zakupi dwa przyłóżkowe RTG, cztery kardiomonitory i cztery łóżka dla pacjentów intensywnej opieki medycznej.

- Chcę bardzo podziękować samorządowi województwa za te pieniądze. Cieszę się, że wspólnie dbamy o szpitale i czuwamy nad ochroną zdrowia naszych mieszkańców - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.