bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2815

Pod koniec maja więcej bezrobotnych w Bielsku-Białej

Czy epidemia koronawirusa wpłynęła na poziom bezrobocia w Bielsku-Białej? Mamy dane. W naszym mieście pod koniec maja stopa bezrobocia wyniosła 2,3%. Bezrobocie w województwie śląskim osiągnęło 4,5%, a w kraju 6%.

pup, powiatowy urząd pracy
Pod koniec maja więcej bezrobotnych w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Stopa bezrobocia i wszystkie pochodne są aktualizowane, gdy Główny Urząd Statystyczny poda oficjalne dane, które zazwyczaj pojawiają się z miesięcznym opóźnieniem. Dlatego dopiero teraz możemy zaprezentować, jak wyglądał rynek pracy na koniec maja br.

Stopa bezrobocia na 31 maja 2020 r. - z odniesieniem do kwietnia - wyniosła według ostatnich danych opublikowanych przez GUS:
  • w kraju 6,0 proc. (wzrost o 0,2 proc.),
  • w województwie śląskim 4,5 proc. (wzrost o 0,3 proc.),
  • w mieście Bielsko-Biała 2,3 proc. (wzrost o 0,3 proc.),
  • w powiecie bielskim 3,9 proc. (wzrost o 0,4 proc.).


- W maju 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 534 osoby w stosunku do kwietnia br. Zarejestrowano 848 osób, to jest o 134 osoby więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 68,3 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 53,3 proc. stanowiły kobiety. 3,1 proc. ogółu osób zarejestrowanych w maju 2020 r. to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 33 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - informuje zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

Efekty koraonawirusa widać również w ofertach pracy. W maju zgłoszono 374 wolne miejsca pracy, tj. o 22 mniej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 18 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 351 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 23 miejsca pracy subsydiowanej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.