bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1467

Bielski Szpital Pediatryczny otrzymał dofinansowanie z województwa

685 tys. zł otrzymał Powiat Bielski na zakupy inwestycyjne w szpitalu pediatrycznym, którego jest organem prowadzącym. To pieniądze z Solidarnościowego Programu Wsparcia Powiatów i Miast na Prawach Powiatu Województwa Śląskiego w Zakresie Ochrony Zdrowia.

Bielski Szpital Pediatryczny otrzymał dofinansowanie z województwa
Bielski Szpital Pediatryczny otrzymał dofinansowanie z województwa · fot. Powiat Bielski


Dyrekcja bielskiego „pediatryka” już wie, na co przeznaczy te środki. - Kupimy sterylizator z myjkami, agregat prądotwórczy, defibrylator oraz łóżka na oddział intensywnej terapii - wymienia dyrektor Ewa Bachta. O inwestycji w sterylizację mówi się od zeszłego roku. - Sterylizacja u nas ma już lata. Jest decyzja sanepidu, że od 1 stycznia 2021 r. musi ona zostać wymieniona. Chodzi o sterylizację głównie sprzętu z bloku operacyjnego - mówi dyrektor placówki.

Symboliczny czek przywiozły dzisiaj do Bielska-Białej Beata Białowąs z zarządu województwa oraz Ewa Żak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Starosta Andrzej Płonka mówił, jak bardzo potrzebne jest wsparcie dla szpitali powiatowych w dobie pandemii koronawirusa.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.