bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2056

W Bielsku-Białej brakuje żłobków, ale miasto ich nie wybuduje

Niemal takiej samej liczbie dzieci odmówiono przyjęcia do bielskich żłobków, ile przyjęto. Jak wynika z raportu o stanie miasta, problem dotyczy blisko dwustu rodzin. Niestety, mogą one liczyć jedynie na prywatną opiekę nad najmłodszymi bielszczanami.

żłobek, przedszkole
fot. pixabay.com


Podczas czerwcowej debaty nad raportem o stanie miasta - który to dokument władze gmin mają każdego roku obowiązek prezentować mieszkańcom i radnym - bielski radny Edward Kołek zwrócił uwagę na problem rodziców najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej. Chodzi o zbyt małą ilość miejsc w żłobkach.
- W naszym mieście funkcjonują dwa żłobki. W sumie dysponują one 193 miejscami, a z treści raportu wynika, że odmówiono przyjęcia 182 dzieciom. Szybko licząc, w Bielsku-Białej brakuje dwóch żłobków. Dlaczego nie ma nowych żłobków w mieście? - dopytywał przedstawiciel mieszkańców.

Jak w odpowiedzi podkreślił prezydent Bielska-Białek Jarosław Klimaszewski, samorząd nie będzie tworzył nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców. - Nie będziemy budować żłobków z tego powodu, że opieka w żłobkach nie jest zadaniem własnym gminy, a taką jest zagwarantowanie opieki przedszkolnej - wyjaśnił. - W tej chwili inwestujemy właśnie w przedszkola, bo tam też miejsc nam brakuje, i na ten cel będą przeznaczane duże środki. Prezydent dodał, że "z tego co wie", w mieście powstają żłobki prywatne. - One w jakiś sposób, tą niewątpliwą lukę, będą pokrywały - skwitował Klimaszewski.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.