bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2660

Czuwają nad bezpieczeństwem, teraz potrzebują wsparcia

Od ponad stu lat, o każdej porze dnia i nocy, bez względu na warunki i okoliczności, wkładają kombinezony i hełmy, by spieszyć na ratunek życia, zdrowia i mienia mieszkańców Bielska-Białej, a także okolic. Ale aby mogli to robić skutecznie, potrzebują nowego wozu bojowego. Strażacy-ochotnicy ze Straconki proszą o wsparcie zakupu pojazdu.

straż pożarna
fot. bielsko.info


Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Straconce prosi o wsparcie zakupu nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

- Nasza jednostka od 114 lat służy mieszkańcom Straconki, ale także mieszkańcom miasta Bielska-Białej i okolicznych miejscowości. Nasi druhowie o każdej porze dnia i nocy na wezwanie alarmu udają się z pomocą i ratunkiem do wszystkich potrzebujących - podkreślają druhowie i zaznaczają, że możliwość zakupu nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego jest wydarzeniem historycznym miejscowej OSP jak i Osiedla Straconka. Nigdy wcześniej bowiem nie udało się pozyskać środków na zakup takiego wozu bojowego.

- Obecnie mamy zapewnione środki w wysokości 1 miliona 10 tysięcy złotych, brakuje nam jeszcze 70 tysięcy, a mamy coraz mniej czasu na zebranie tej kwoty. Zaistniała także konieczność utworzenia dodatkowego stanowiska garażowego, na które planujemy zaadaptować pomieszczenia zarządu w ramach finansowania ze środków własnych - wyjaśniają strażacy-ochotnicy.

Do sukcesu więc wiele nie brakuje. W realizacji marzenia druhów może pomóc każdy, przekazując nawet najdrobniejszą kwotę. Wpłat można dokonać na konto naszej jednostki w Beskidzkim Banku Spółdzielczym w Bielsku-Białej nr 27 8111 0009 2001 0000 0198 0001.

- Dziękujemy za dotychczasowe wspieranie naszej Jednostki OSP, także w formie przekazywanych środków w ramach 1 procenta podatku - dodają przedstawiciele OSP w Bielsku-Białej Straconce.

Szczegółowe informacja można uzyskać pod numerami telefonów: 606 276 702 oraz 506 510 278.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.