Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 4153

„Audycja miłosna" - Teatr Polski w programie „Kultura w sieci"

Za nami:

Już 13 lipca premiera pierwszego odcinka "Audycji miłosnej" Teatru Polskiego pt. „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną - miłość Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata". Będzie to słuchowisko muzyczne, rewiowo-kabaretowe, przeplatane znanymi piosenkami Jędrusik w nowych aranżacjach. Na realizację projektu bielski Teatr otrzymał dotację w programie "Kultura w sieci" z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Teatrze Polskim powstaje "Audycja miłosna" w ramach projektu NCK "Kultura w sieci" - 24.06.2020 · fot. Mikołaj Marciniak/ Teatr Polski


W ramach projektu „Audycja miłosna” powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego „Audycja miłosna" oraz cztery nagrania „Polskiej Kroniki Radiowej w Kwarantannie". Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRL-u i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów.

Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury (kompozycji Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski, czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz).

„Audycja miłosna” będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania online.

W bohaterów audycji w reżyserii Agaty Puszcz wcielą się aktorzy Teatru Polskiego. Autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, a opracowania muzycznego Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.

Pierwszy odcinek "Audycji miłosnej" pt. "Kalina" będzie dostępny od 13 lipca od godziny 19.00. Wszystkie części produkcji będą dostępne bezpłatnie do 30 kwietnia 2021 roku na platformie vod.teatr.bielsko.pl.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj