bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1219

Ruszają kontrole „wakacyjnych” autobusów

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niebawem dzieci i młodzież wyjadą na letni wypoczynek m.in. autokarami. Dlatego bielscy policjanci, podobnie jak ich koledzy z całego kraju, rozpoczynają akcję kontroli „wakacyjnych” autobusów, będą też sprawdzać ich kierowców.

kontrola
Kontrola autobusu na płycie bielskiego PKS-u · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa z Bielska-Białej przyznają, że w czasie wakacji na drogach oraz w miejscowościach i rejonach wypoczynkowych pojawiać się będzie więcej niż zwykle pojazdów, dlatego najważniejszym zadaniem służb jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym. Szczególnie dzieciom i młodzieży wyruszającym na wypoczynek.

- Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek - podkreśla asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. - W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów - dodaje.

Jak dodaje, najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

W Bielsku-Białej miejsce kontroli wyznaczono na dolnej płycie dworca PKS przy ulicy Warszawskiej, skrzyżowanie z ulicą Lipową. Kontakt pod numerem telefonu 47 8536255; 47 8536290.

- W trakcie zgłoszenia podać należy: datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru, liczbę autokarów. Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się o wydelegowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli - radzi przedstawiciel bielskich mundurowych.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.