bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3877

Park zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji

Park przy ulicy Zdrojowej w Bielsku-Białej miał być miejscem, gdzie mieszkańcy spędzają na świeżym powietrzu wolny czas, a dzieci mogą się pobawić. Niestety, miejsce to upodobali sobie amatorzy alkoholu i dewastacji publicznego mienia.

Park zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji
Park zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji · fot. raz


Mieszkańcy okolic ulicy Zdrojowej mają dość dewastacji znajdującego się tam parku. Upodobały go sobie bowiem osoby urządzające libacje. Bielszczanie chcą, by zamontowano tam monitoring. Sprawą zainteresował się Roman Matyja.

- W związku z licznymi informacjami od mieszkańców naszego miasta udałem się do parku. Na miejscu z przykrością stwierdziłem, że jest dużo prawdy w wiadomościach, jakie do mnie dotarły. W parku będącym zakątkiem zieleni służącym do relaksu okolicznym mieszkańcom i do zabawy dzieciom, znajdowało się pełno szklanych butelek po alkoholu i śmieci, szczególnie w pobliżu ławek i w trawie. Ponadto znajdujący się w centrum plac zabaw dla dzieci został zdewastowany poprzez zniszczenie części ogrodzenia - opisuje bielski radny.

I zaapelował do władz miasta o posprzątanie tego terenu oraz o przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych w parku, a także o naprawienie zniszczeń.

- Myślę, że chcąc uniknąć takich zdarzeń w przyszłości, należy rozważyć zamontowanie w tym miejscu monitoringu i zwiększyć ilość patroli straży miejskiej w okolicy - dodał przedstawiciel bielszczan.

Miejscowy magistrat w tej sprawie jeszcze nie zajął stanowiska. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.