bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1546

W sobotę kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny

Za nami:

Fundacja Ekologiczna "Arka" zaprasza na kolejny, siódmy już Charytatywny Kiermasz Ekologiczny, który odbędzie się 27 czerwca w godzinach 11.00-15.00 w PSZOK w Bielsku-Białej.

W sobotę kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny
W sobotę kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych - przykładowa lista w załączeniu) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz.

- Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej - mówi Wojciech Owczarz.

- Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom. W ramach akcji będziemy zbierać od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne - powiedzieli organizatorzy akcji.

- To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu - przekonuje Wiesław Pasierbek, Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Przedmioty będą gromadzone w Zielonym Kontenerze.

mp / bielsko.info
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.