bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2048

Ratusz apeluje o przygotowanie "Koperty życia"

- Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich, przygotuj dla nich "Kopertę życia" - apeluje bielski Ratusz. Ma ona za zadanie przyspieszyć ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie chorego. Ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych, niejednokrotnie mieszkających samotnie.

koperta życia
Ratusz apeluje o przygotowanie "Koperty życia" · fot. UM Bielsko-Biała


Koperta życia to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela, to jest dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem Koperta życia. Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary - łatwe do znalezienia.

Na Kopertę życia składają się:
  • karta informacyjna o pacjencie włożona w kopertę umieszczoną w lodówce, zawierająca najistotniejsze dane o stanie zdrowia, dane personalne, dane do kontaktu z najbliższymi oraz inne ważne informacje, które mogą mieć znaczenie w przypadku interwencji medycznej,
  • magnes na lodówkę,
  • naklejka na drzwi informująca, że w mieszkaniu znajduje się Koperta życia.


Instrukcja postępowania z Kopertą Życia

Wypełnij kartę informacyjną, umieść ją w kopercie, a kopertę w widocznym miejscu w lodówce, przyczep magnes na lodówkę, przyklej naklejkę na drzwi wejściowe do mieszkania (od wewnątrz); zadbaj, aby informacje zawarte w karcie informacyjnej były aktualne.

Kopertę życia można otrzymać m.in. w:
  • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej - przy ul. Karola. Miarki 11 (pawilon A, parter) Informacja - Dziennik Podawczy; ul. K. Miarki 11 (budynek główny, I piętro) Dział Pomocy Środowiskowej; ul. K. Miarki 11 (budynek główny, III piętro, pokój nr 301) Dział Usług Opiekuńczych; przy ul. Filarowej 50 (parter) Dział Świadczeń Rodzinnych; przy placu Opatrzności Bożej 18 (I piętro, pokój numer 1) Dział Rehabilitacji Społecznej;
  • Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bielsku-Białej przy ul. Lipnickiej 36;
  • Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy pl. Ratuszowy 6, II piętro pokój numer 225.


Kopertę życia można pobrać bezpośrednio tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.