bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5600

Potrącone kolarki walczą o życie. Pomóc może każdy

W trzy dni udało się zabrać ponad połowę kwoty potrzebnej na leczenie dwóch rowerzystek, które uległy poważnemu wypadkowi. Ale do osiągnięcia potrzebnej kwoty mimo to jeszcze daleko. Wspomóc finansowo w leczeniu i rehabilitacji Kasi i Rity można za pomocą platformy pomagam.pl.

Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020
Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020 · fot. Bielskie Drogi


Do tego wypadku doszło 1 czerwca w Wilkowicach koło Bielska-Białej.

- Tego dnia Kasia i Rita wspólnie jechały na pierwszy trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Nie dojechały na miejsce zbiórki. Kasia i Rita zostały praktycznie zmiecione z drogi przez samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z ustaleń policji wynika, że dziewczyny jechały prawidłowo. O skali obrażeń jakich doznały ciężko nawet pisać… Obecnie obie walczą o życie i zdrowie - relacjonuje Kamila, znajoma Kasi, która na stronie pomagam.pl zorganizowała zbiórkę na wsparcie leczenia młodych pasjonatek kolarstwa.

- Kasia to jedna z najbardziej pozytywnych osób jakie znam, o wyjątkowej sile charakteru. Jest cudowną mamą dwóch małych łobuzów, Juli i Poli, i wyjątkową żoną, która każdego dnia dzielnie wspierała swojego męża Marka w karierze zawodniczej - podkreśla.

I dodaje, że Rita bardzo przyjaźniła się z Kasią i jej rodziną. Jest wielokrotną reprezentantką Polski w kolarstwie górskim, mistrzynią kraju juniorów oraz uczestniczką wielu wyścigów przełajowych i szosowych.

Po wypadku rozpoczęła się walka o życie dziewczyn. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Niedawno została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i powoli jej organizm podejmuje funkcje życiowe. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Wszyscy jednak mają nadzieję, że również ona zacznie wracać do zdrowia.

Jedno jest pewne - życie kobiet nie będzie już takie samo. Aby dojść do zdrowia, będą musiały przejść kosztowną rehabilitację. Dlatego pomóc w tym najważniejszym wyścigu kolarek może każdy.

- Niestety spodziewamy się, że rehabilitacja dziewczyn i ich powrót do normalnego życia będzie bardzo długi i kosztowny, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę - nie kryje pani Kamila. - Kasia i Rita ‘’jadą’’ teraz swój najważniejszy wyścig życia. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że im się uda - podkreśla.

Organizatorzy zbiórki wyznaczyli cel 600 tysięcy złotych. W ciągu trzech pierwszych dni udało się zebrać ponad połowę tej kwoty. Zbiórka dostępna jest tutaj.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.