Wiadomości

  • 20 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6717

Znamy więcej szczegółów "bielskiego etapu" Tour de Pologne

Tegoroczny Tour de Pologne wystartuje mimo epidemii koronawirusa i zagości w powiecie bielskim! W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie organizacyjne w tej sprawie z Przemysławem Niemcem, który odpowiada za trasę i bezpieczeństwo wyścigu. To będzie pierwszy od marca wyścig etapowy zaliczany do najwyższej kategorii World Tour- kolarskiej Ligi Mistrzów.

75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 8.08.2018
75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 8.08.2018 · fot. www.bielsko360.pl


Najbardziej prestiżowy wyścig kolarski w Polsce odbędzie się w ograniczonej formie. - Tour został przesunięty z lipca na sierpień, zaplanowano 5 zamiast 7 etapów. Na chwilę obecną jest decyzja, że start i meta odbędą się bez udziału kibiców, podobnie jak dekoracja najlepszych zawodników po każdym etapie - mówi Przemysław Niemiec, były kolarz który świetnie zna podbeskidzkie trasy. W związku z tymi ograniczeniami, organizatorzy wydarzenia większy nacisk kładą na transmisję telewizyjną.

Wyścig ma wystartować 5 sierpnia. Na terenie powiatu bielskiego odbędzie się trzeci najdłuższy etap tegorocznego Tour de Pologne. Peleton z Wadowic do Bielska-Białej będzie miał do pokonania 203 km.
7 sierpnia kolarze wjadą na teren powiatu bielskiego od strony Wielkiej Puszczy w Porąbce. Przejadą przez centrum miejscowości, a potem przez zaporę do Międzybrodzia Bialskiego.

- Będą 2 rundy przez gminę Porąbka. Potem peleton przez Przegibek wjedzie do Bielska-Białej. Ulicą Żywiecką skieruje się do gminy Wilkowice, następnie skręci w lewo koło dawnego sklepu „Rogacz” w ul. Wyzwolenia i przez Huciska wjedzie do powiatu żywieckiego. Kolarze wrócą do Bielska-Białej ponownie przez Przegibek , a meta będzie jak w poprzednich latach na al. Andersa w Bielsku-Białej - mówi kom. Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego bielskiej policji.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.