bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3254

Nowe miejsca odpoczynku. Zielone wyspy powstaną w Bielsku-Białej

W mieście będą zielone wyspy. Właśnie rozpoczęła się ich instalacja - informuje Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zielone wyspy powstaną w Bielsku-Białej
Zielone wyspy powstaną w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Zielone wyspy to zestawy mebli miejskich. Składają się na nie stalowe ławki o zaokrąglonej formie i kompatybilne 90- i 120-litrowe donice - żółte, pomarańczowe, a także czerwone obsadzone roślinami.
Jedna z takich zielonych wysp pojawi się obok pomnika Reksia w rejonie ul. 11 Listopada. W tym miejscu stanie ławka w formie fali i wkomponowane w nią trzy donice. Dwie pozostałe donice będą wolnostojące. Drugi zestaw stanie na placu Wojska Polskiego. Będzie to większa instalacja od tej przy Reksiu.

W donicach zostaną posadzone trzymetrowe klony palmowe. Pozostałą ziemię wokół drzew ozdobią inne, mniejsze rośliny. W sumie posadzonych zostanie około 160 roślin, w tym trawy ozdobne, drzewa oraz byliny. Nasadzenia będą prowadzone w najbliższych dniach, a z zielonych wysp w pełni będzie można korzystać już za tydzień, w następny weekend, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.