bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2020
  • 21 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3065

Powiat bielski przyczynia się do likwidacji policyjnych polonezów

Samorząd powiatu bielskiego przekaże ponad 200 tysięcy złotych miejscowej policji. Środki te mają zostać przekazane na zakup nowych samochodów.

Policja, radiowóz, samochód
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Stare, wysłużone samochody policyjne będą stopniowo zastępowane nowymi pojazdami. Akcję wspiera bielskie starostwo. Radni powiatowi zgodzili się na przekazanie środków na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem dla Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Dokładnie jest to 225 tysięcy złotych. Znaczna część tej kwoty zostanie przekazana na zakup nowych samochodów nieoznakowanych dla policji. Tą drogą powiat bielski uczestniczy w likwidacji starych policyjnych polonezów, już nie będą jeździć po naszych drogach. To ważna rzecz - powiedział Andrzej Płonka, starosta bielski.

Jak dodał, policjanci potrzebują nowych pojazdów, zwłaszcza w obliczu panującej epidemii koronawirusa.

Dzięki środkom budżetu powiatu zakupiony zostanie również policyjny dron oraz quad dla komisariatu w Szczyrku. Część przekazanych pieniędzy przeznaczona zostanie na remont i wyposażenie Komisariatu Policji w Kobiernicach.

- Wspieramy policję, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest dla samorządu bardzo ważne - podkreślił szef starostwa.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.