bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2258

Kontrole wakacyjnych autobusów

W trosce o dzieci wyruszające na letni wypoczynek Policja rozpoczyna akcję “Bezpieczne Wakacje 2012”. Celem akcji jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku.

Policjanci kontrolują autobusy


Pod szczególnym nadzorem znajdą się autobusy wiozące dzieci na odpoczynek. Oprócz badania stanu trzeźwości kierowców, sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów. Dla wszystkich zainteresowanych podajemy informacje w jaki sposób organizator lub przewoźnik może zgłosić chęć skontrolowania autobusu przez policję.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. Zgłoszenie pisemne organizatora lub przewoźnika należy przesłać z trzydniowym wyprzedzeniem na numer faksu WRD KMP w Bielsku-Białej 33 812-12-94. Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy.

Kontrole autobusów prowadzane są na dolnej płycie dworca PKS w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Lipowej w Bielsku-Białej. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów.

Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 812-12-55 lub 33 812-12-66.

Wzór pisemnego zgłoszenie organizatora lub przewoźnika można pobrać ze strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zakładka "Dla Kierowców" - kontrole autobusów.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.