bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • wyświetleń: 856

Wybierasz brokera CFD? Oto 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Materiał partnera:

Interesujesz się kontraktami na różnicę kursową? W takim razie prędzej czy później staniesz przed wyborem domu brokerskiego, który umożliwi ci zawieranie transakcji. Zanim to zrobisz, sprawdź usługodawców pod kątem najważniejszych cech wspierających handel CFD. Ich listę znajdziesz poniżej.

Wybierasz brokera CFD? Oto 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.


RegulacjePrzede wszystkim dowiedz się, czy broker posiada odpowiednie licencje. Dzięki temu masz pewność, że firma jest poddana regulacjom odpowiednich instytucji finansowych, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Im więcej licencji posiada broker, tym bardziej wiarygodny się staje.

Jeśli zaś nie potrafisz doszukać się żadnej informacji o regulacjach, zostaw platformę za sobą. Jest bardziej niż pewne, że spróbuje cię oszukać.


ProwizjePoświęć trochę czasu na obliczenie, ile zapłacisz za korzystanie z brokera. Sprawa z prowizjami jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ obejmują wiele aspektów, na które nie zawsze zwracamy uwagę. Większość domów brokerskich pobiera procent od:

  • kursu (spread),
  • zawierania transakcji,
  • użytkowania dźwigni oraz
  • trzymania pozycji przez noc.


ReputacjaBroker poddający się regulacjom odpowiednich instytucji nie zawsze jest równoznaczny wysokiej jakości. Dobrze zrobisz, jeśli przeprowadzisz małe śledztwo i sprawdzisz, jak jest odbierany przez społeczność traderów. Zajrzyj na fora i zdobądź informacje z pierwszej ręki od użytkowników, którzy mieli już doświadczenie z interesującą cię firmą.

Możesz też sprawdzić branżowe portale. Często zamieszczają szczegółowe recenzje dotyczące brokerów.

Dźwignia finansowaDostęp do dźwigni finansowej jest jedną z wyjątkowych cech kontraktów CFD. Dlatego jeśli masz w planach z niej korzystać upewnij się, że broker oferuje duży zakres poziomów handlu za jej pomocą. Pamiętaj, że mnożnik dźwigni często zależy od twojego miejsca zamieszkania i typu inwestycji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samym rachunku CFD, czytaj dalej.

Materiały szkoleniowe i narzędzia inwestycyjneKażdy broker powinien dawać swoim użytkownikom dostęp do rozbudowanych funkcji, które pomagają w analizie rynku. Niestety nie zawsze tak jest, więc lepiej dobrze przypatrz się możliwościom platformy inwestycyjnej. Zrobisz to np. poprzez konto demo, które umożliwia przetestowanie brokera.

Jesteś początkującym inwestorem? W takim razie przydadzą ci się materiały edukacyjne, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę o giełdzie. Sprawdź, czy dom brokerski daje do nich dostęp i jakiej są jakości. Dobrze przygotowana sekcja szkoleniowa ochroni cię przed głupimi błędami, za które początkujący inwestorzy często płacą kapitałem.