Wiadomości

  • 16 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3230

Potrójne święto w Teatrze Polskim - prapremiera oraz nagrody

6 czerwca Teatr Polski w Bielsku-Białej zagrał pierwszy po pandemii spektakl - jako jeden z dwóch pierwszych teatrów w Polsce. Ale był to tylko „wstęp" do naprawdę mocnego powrotu i wszystkiego, co wydarzyło się w miniony weekend 13 i 14 czerwca.

Potrójne święto w Teatrze Polskim - prapremiera oraz nagrody
Potrójne święto w Teatrze Polskim - prapremiera oraz nagrody · fot. Teatr Polski w Bielsku-Białej


- Były to dwa dni bogate w ogromne pozytywne emocje, bo przepełniała nas ogromna radość z powrotu na scenę, mimo, że na nasza widownia mogła się zapełnić tylko w połowie - przekazał Teatr Polski w Bielsku-Białej. W sobotę i niedzielę placówka świętowała podwójną prapremierę sztuki Petera Quiltera pt. „W górę!”; z racji obowiązujących przepisów premierowi goście zostali podzieleni i zaproszeni na dwa kolejne dni. Równolegle z premierą na scenie odbył się pokaz spektaklu online, który miał okazję obejrzeć między innymi sam autor sztuki.

W realizację przedstawienia zaangażowani byli znani już bielskiej publiczności znakomici twórcy: reżyser - Witold Mazurkiewicz, scenograf i współautor (wraz z Eliaszem Styrną) animacji multimedialnych - Damian Styrna i autorka kostiumów - Barbara Guzik. Po raz pierwszy w gronie realizatorów znalazł się wielokrotnie nagradzany muzyk jazzowy Wojciech Myrczek, który jest kompozytorem i autorem opracowania muzycznego spektaklu. Stuprocentowo męska obsada przedstawienia to: Tomasz Lorek, Piotr Gajos i Rafał Sawicki.

W niedzielę zaś, przed drugim pokazem przedstawienia „W górę!” odbyła się gala wręczania nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru.

Spośród pracowników Teatru Polskiego wyróżnieni zostali: Anna Wajda - specjalistka rzemiosł teatralnych w zawodzie krawcowej oraz aktor Michał Czaderna.

mp / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj