bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1670

Kolejne posiedzenie rady ds. niepełnosprawnych za nami

Kolejne posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej odbyło się 15 czerwca w Ratuszu.

Kolejne posiedzenie rady ds. niepełnosprawnych za nami
Kolejne posiedzenie rady ds. niepełnosprawnych za nami · fot. UM Bielsko-Biała


Posiedzenie gremium poprzedziło wręczenie nominacji nowemu członkowi rady, którego powołanie było konieczne w związku z rezygnacją Rozetty Michnik. Po odejściu radnej odbył się konkurs na nowego członka rady. Prezydent Jarosław Klimaszewski spośród osób, które zgłosiły swoją kandydaturę, powołał do składu Ewę Oczadły ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Razem, która reprezentuje środowisko osób z niepełnosprawnością intelektualną. W imieniu prezydenta nominację wręczył zastępca Adam Ruśniak.

Poza tym w porządku posiedzenia znalazły się m.in. tematy dotyczące opiniowania projektów inwestycji drogowych, dyskutowano również o niepełnosprawnych w czasie pandemii czy kontynuacji programów komputerowych dla osób niepełnosprawnych. Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej została powołana 23 maja 2019 r. Jej kadencja trwa 4 lata. Do zadań gremium należy inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych. Rada opiniuje też projekty powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocenia realizację programów i opiniuje projekty uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Miejską pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.