bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2523

Od początku epidemii w Szpitalu Wojewódzkim urodziło się 480 dzieci

Dużą dyscypliną i zrozumieniem wykazują się Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od momentu ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, w bielskiej placówce na świat przyszło 480 dzieci, w tym 5 par bliźniaków.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


Personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego od początku ogłoszenia epidemii stosuje się i pracuje w obowiązującym reżimie epidemiologicznym. - W takiej rzeczywistości musiały także odnaleźć się kobiety rodzące, które nie mogły i nadal nie mogą liczyć na porody rodzinne, ani odwiedziny i wsparcie swoich bliskich - wyjaśniła Barbara Sadlik, położna oddziałowa.

Położna podkreśliła, że pomimo tak restrykcyjnych obostrzeń, od momentu ich wprowadzenia pacjentki wykazują bardzo duże zdyscyplinowanie. - Kobiety mają świadomość, że istnieje realne zagrożenie niebezpiecznym wirusem, a nasze procedury sprowadzają się do zapewnienia im i ich nowonarodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa - dodała Barbara Sadlik.

- Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnym czasie, ale życie toczy się nadal swoim rytmem i dzieci przychodzą na świat. Od ogłoszenia w Polsce epidemii na naszym oddziale odbyło się 470 porodów, w tym 179 cięć cesarskich - powiedziała położna.

Barbara Sadlik podkreśliła, że u żadnej z pacjentek nie stwierdzono dotychczas dodatniego badania w kierunku choroby Covid 19, którą wywołuje koronawirus SARS -CoV-2.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Tak było również w 2019 roku.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jako miejsce porodu wybierają nie tylko mieszkanki Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. - To efekt bardzo dobrego zaplecza, jakim dysponuje szpital oraz znakomitej kadry i specjalistów zajmujących się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka (takich, w których jest prawdopodobieństwo urodzenia dziecka przed 31 tygodniem ciąży). Szpital ma trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy poziom opieki - podkreśla bielski Szpital Wojewódzki.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.