bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3955

Ponad stu kierowców złamało zakazy pod Szyndzielnią i w Wapienicy

Policjanci, strażnicy miejscy i leśni prowadzili od piątku do niedzieli działania w okolicy wjazdów do kompleksów leśnych pod Szyndzielnią i Zaporą w Wapienicy. Stróże prawa zwracali uwagę na kierowców parkujących nieprzepisowo swoje pojazdy. W większości przypadków wystarczające były pouczenia i zwrócenie uwagi, część z kierowców została ukarana mandatami karnymi lub wnioskami do sądu.

Ponad stu kierowców złamało zakaz wjazdu na tereny leśne
Ponad stu kierowców złamało zakaz wjazdu na tereny leśne · fot. KMP Bielsko-Biała


- Ładna pogoda zachęca do górskiej turystyki. Należy jednak pamiętać, aby wypoczywać nie tylko w zgodzie z naturą, ale również w zgodzie z przepisami kodeksu drogowego - zwracają uwagę bielscy policjanci. Zapominają o tym turyści, którzy zostawiają swoje pojazdy w rejonie Kolei Linowej Szyndzielnia i Zapory w Wapienicy. W ostatni weekend policjanci z bielskiej dwójki, ruchu drogowego wspierani przez strażników miejskich i strażników leśnych prowadzili wspólne działania. Stróże prawa ujawnili ponad setkę kierowców, którzy zignorowali obowiązujące zakazy. W większości przypadków wystarczające były pouczenia i zwrócenie uwagi, część z kierowców została ukarana mandatami karnymi lub wnioskami do sądu.

- Weekendowa akcja miała w znacznej mierze charakter profilaktyczno-edukacyjny, jednak jeśli okaże się ona niewystarczająca, policjanci wobec sprawców wykroczeń będą wyciągali surowe konsekwencje prawne. Kierowcy, którzy będą ignorowali zakazy, powinni się liczyć z mandatami karnymi lub wnioskami o ukaranie do sądu. Jeśli pojazd pozostawiony zostanie w warunkach, w których zagraża bezpieczeństwu, może także zostać odholowany na koszt właściciela - informują policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.