
Wiadomości
- 15 czerwca 2020
- wyświetleń: 4188
PKS Bielsko-Biała zamienia się w "Komunikację Beskidzką"
Od 1 stycznia 2021 roku PKS Bielsko-Biała zamieni swoją nazwę na "Komunikacja Beskidzka" - poinformował Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który zarządza bielskim PKSem. Co to oznacza dla pasażerów?

- Ja zawsze powołuję się na analogię rebrandingu "CPN" w "Orlen" - tak samo dla mnie PKS to marka (nasz dotychczasowy PKS zagwarantuje sobie do niej prawa), ale musimy wnieść nową jakość. Stąd też na nowych autobusach, które wyruszą już w najbliższym czasie na nasze gminne dróżki, będzie właśnie nasz nowy logotyp, bo tak się nazywa nasza usługa transportowa dzisiaj, a firma jutro - powiedział Radosław Ostałkiewicz.
Od 2018 roku właścicielem 100% akcji PKS-u jest Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG), grupujący dziesięć jednostek samorządowych, tj. Powiat Bielski oraz gminy: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Tylko jedna gmina naszego powiatu, tj. Czechowice-Dziedzice, nie wchodzi w skład BZPG, jako że organizuje transport publiczny sama poprzez swój PKM
- Zmian w funkcjonowaniu spółki jako takiej nie przewidujemy - nie będzie nowych stołków ani w zarządzie, ani w radzie nadzorczej. Dlaczego? Bo to nie nowa spółka, ale jej nowa nazwa - kadencje dotychczasowych organów nie zostaną ani przedłużone, ani przerwane. Ja sam, jako przedstawiciel BZPG, z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego zarządu związku nie zarabiam ani grosza - podobnie jak pozostali wójtowie, burmistrzowie i starosta - pełniąc funkcję społeczni - dodaje przewodniczący zarządu BZPG.
- Nie wydajemy kokosów na przemalowywanie autobusów, co więcej pozyskujemy dodatkowe środki. Ostatnio zdobyliśmy blisko 23 mln zł na nowych 26 autobusów zasilanych CNG (gazem), a i mamy nowe pomysły w głowie. Jednocześnie wycofamy 17 najstarszych pojazdów pamiętających jeszcze początek lat 90-tych XX wieku. W kolejnej perspektywie finansowej liczymy na kolejny dopływ naszej autobusowej floty oraz wspólne projekty z sąsiadami - przede wszystkim miastami Bielskiem-Białą i Czechowice-Dziedzice. Ponadto mamy plany rozwojowe. Chcielibyśmy docelowo dogadać się z samorządem tych dwóch miast - najpierw w kontekście wspólnej siatki przewozów, potem wspólnych działań informacyjnych i marketingowych, a koniec końców - w zakresie wspólnego biletu - podkreśla Ostałkiewicz.
PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Gorący tematJedziesz do nowoczesnego Bielska-Białej, a tam… miasto rodem z PRL

Komunikacja Beskidzka będzie mieć 6 nowych autobusów. Podpisano umowę wartą 10,5 mln zł

Gorący tematMiał bilet, nie mógł wejść do autobusu. Przewoźnik odpiera zarzuty

Bilet Komunikacji Beskidzkiej kupimy przez komórkę. Przewoźnik wprowadza nową usługę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.