bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2020
  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 12723

Pętla Szczyrkowska - nowa atrakcja w Beskidach

Dwie koleje linowe, jeden bilet, malownicze, górskie trasy. W czasie wolnym od zajęć warto wybrać się za miasto. Zwłaszcza, że niedaleko Bielska-Białej powstała nowa atrakcja przygotowana m.in. przez Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. To Pętla Szczyrkowska.

Pętla Szczyrkowska - nowa atrakcja w Beskidach
Pętla Szczyrkowska - nowa atrakcja w Beskidach · fot. COS Szczyrk


Pętla Szczyrkowska to wakacyjna propozycja Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku oraz ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort. Dzięki współpracy tych ośrodków turyści będą mogli - przy zakupie jednego karnetu - korzystać z kolei linowych obu instytucji.

- Koncepcja Pętli Szczyrkowskiej istotnie wiąże się z sezonem letnim, wtedy to najwięcej turystów decyduje się na górskie wyprawy. Dzięki wprowadzeniu nowego karnetu możliwe jest przemierzenie beskidzkich szlaków w wygodny sposób - czytamy w opisie nowej propozycji na spędzenie czasu w Beskidach.

Wygodny, czyli jaki? Jak wyjaśniają przedstawiciele COS, teraz „na jednym bilecie” można skorzystać z infrastruktury Centralnego Ośrodka Sportu oraz Szczyrk Mountain Resort, a więc gondoli i aż trzech kolei kanapowych. W efekcie oprócz - łącznie sześciu kilometrów - komfortowych przejazdów, Pętla Szczyrkowska obejmuje także malowniczą i stosunkowo łatwą trasę długości dwóch kilometrów na odcinku Skrzyczne (najwyższy szczyt Beskidów - 1257 m n.p.m.) - Zbójnicka Kopa, a wreszcie również marsz ulicami Szczyrku.

- Kupując karnet będzie można wjechać i zjechać naszą koleją lub też koleją Szczyrk Mountain Resort oraz przejść malowniczą trasą ze Skrzycznego na Zbójnicką Kopę, podziwiając piękną panoramę od Tatr aż po Sudety - podkreśla Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

Kolej linowa Centralnego Ośrodka Sportu na Skrzyczne zyskała także nowe logo. - Zależało nam, by uzyskać jej lepszą rozpoznawalność. Ta kolej jest jedną z najciekawszych w Polsce - dodaje Laszczak.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.