Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1832

Pozycjonowania lokalne - jak najlepiej promować działalność w regionie? 

Materiał partnera:

Internet jest miejscem, gdzie coraz więcej użytkowników szuka różnego rodzaju usług. Wpisując w wyszukiwarkę dane wyrażenie, internauci chcą znaleźć strony odpowiadające ich potrzebom informacyjnym lub zakupowym. Jak sprawić, by to nasza oferta została zauważona? Odpowiedź stanowi wysoka pozycja w rankingu Google, którą można uzyskać dzięki procesowi SEO - jednemu z najważniejszych elementów marketingu online. Poniżej przedstawiamy kilka związanych z nim kwestii.

Pozycjonowania lokalne - jak najlepiej promować działalność w regionie? 


Czy każdą działalność promuje się tak samo?SEO to optymalizacja witryny internetowej tak, aby znalazła się jak najwyżej w naturalnych wynikach wyszukiwania w Google. Składa się na nią wiele elementów, takich jak:
  • analiza witryny,
  • audyt strony technicznej,
  • analiza i rozbudowa treści,
  • wybór fraz kluczowych.


Nie ma jednego uniwersalnego sposobu pozycjonowania domeny internetowej. Proces uzależniony jest od tego, jaki jest zakres i rodzaj promowanej działalności. Pozycjonowanie lokalne stron internetowych stosowane jest dla firm funkcjonujących jedynie w danym regionie. Właśnie ten rodzaj kampanii SEO przynosi największą konwersję lokalnym przedsiębiorcom. Powyższa strategia różni się znacznie od standardowego procesu pozycjonowania. Rynek lokalny okazuje się bowiem bardziej dynamiczny. Gdy promowaniem witryny zajmie się dobra agencja, będzie stale obserwować jego zmiany, a także dobierze najlepszą drogę optymalizacji strony.

Jak wygląda pozycjonowanie regionalne?Podstawowym założeniem tej strategii marketingowej jest umieszczenie witryny na jak najwyższej pozycji dla zapytań o charakterze lokalnym. Użytkownicy, szukając w najbliższej okolicy różnych usług, wpisują na przykład "restauracja Wrocław". Czasem nie używają w ogóle nazwy lokalizacji, ale Google sprytnie wyszuka miejsca i firmy z najbliższej okolicy. Na samej górze wyników wyszukiwania pojawiają się wizytówki Google Moja Firma. Właśnie dlatego dobre pozycjonowanie lokalne to w dużej mierze dbanie o jak najlepszy wygląd profilu GMF. Firmowa wizytówka musi być czytelna, posiadać dokładne dane kontaktowe, recenzje, zdjęcia oraz szczegółowy opis działalności. Istotny jest także dobór lokalnych słów kluczowych. Dzięki temu strona pojawi się w wynikach wyszukiwania, nawet jeśli użytkownik nie wpisze konkretnej nazwy lokalizacji.

Efekty promowania się w sieciBadania rynku pokazują, że coraz więcej użytkowników wpisuje w Google zapytania o charakterze lokalnym. W przypadku tej strategii stosunkowo wysoka jest też konwersja. Jednak efekty nie przyjdą od razu i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Szukając agencji SEO, warto zwrócić uwagę na to, czy nie obiecuje natychmiastowych wyników. Szybkie pozycjonowanie nie istnieje, a staranne oraz efektywne przeprowadzenie procesu wymaga czasu. Ze względu na dużą konkurencję rynek lokalny zmienia się szybko. Pobliskie firmy, aby mieć jak najlepszą pozycję w regionie, stale dokonują zmian, a także korzystają z usług specjalistów od marketingu. Dlatego tak istotna jest ciągła analiza sytuacji dokonywana przez dobrą firmę SEO.
Odpowiednia strategia promowania działalności w sieci staje się niezwykle ważna w świecie, w którym Internet jest podstawowym źródłem wiedzy. Można powiedzieć, że firma nieistniejąca w sieci ma bardzo małe szanse na sukces. Dlatego tak istotny staje się marketing online oraz oddanie własnej witryny w ręce specjalistów.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl