bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3479

Pomóż koniom! Wystarczy, że przyniesiesz makulaturę

Pomimo trudności związanych z epidemią Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 14. zbiórkę makulatury w intencji ratowania i leczenia koni znajdujących się pod opieką stowarzyszenia. W dniach 15 -29 czerwca zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421).

koń, klub gaja
Pomóż koniom! Wystarczy, że przyniesiesz makulaturę · fot. Archiwum Klubu Gaja


Akcja na rzecz ratowania koni w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Dzięki zaangażowaniu się bielszczan i mieszkańców okolic oraz pracowników hipermarketu w ubiegłym roku udało się zebrać blisko 23 tony makulatury! Niestety, z roku na rok, cena makulatury w skupie spada. Dlatego wartość finansowa zbiórki jest symboliczna, natomiast społeczna jest ogromna! Mamy nadzieję, że jest to chwilowy kryzys na rynku surowców wtórnych.

- Cieszymy się, że mieszkańcy Podbeskidzia przyzwyczaili się do naszej akcji, o czym świadczą liczne maile i telefony z zapytaniami o termin kolejnej zbiórki makulatury. Chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, a zarazem mądre wykorzystanie surowców, spotyka się od lat z wielkim zainteresowaniem. Potwierdza to nasze spostrzeżenie, że jeśli umożliwia się obywatelom działanie na rzecz dobra wspólnego to chętnie z niego korzystają - mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Zebrane środki z akcji Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania koni, leczenia i terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej. Jedną z podopiecznych stowarzyszenia jest klacz Kasia, która była hodowana na mięso i trzymana na krótkim łańcuchu. Z racji wieku i traumatycznych przeżyć wymaga specjalnego podejścia i leczenia. Cierpi na zwyrodnienie stawów, egzemę skórną i zaburzenia metaboliczne oraz poważne schorzenia stomatologiczne. Bardzo schorowana jest także White Lady, która cierpi na nowotwór tarczycy, wrzody, syndrom shivers (zaburzenia neurologiczne) i katalepsję. Cały czas wymaga opieki i specjalistycznego leczenia. Pegaz, pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja, jako źrebię miał trafić do rzeźni. Cierpi na końską astmę oraz syndrom EOTRH, przez co wymaga częstszych zabiegów dentystycznych. Z racji wieku ma też problemy z lędźwiami. Przynosząc makulaturę pod Auchan możemy pomóc uratowanym koniom!

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom - numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do ADOPCJI WIRTUALNEJ KONI - która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych koni.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie" są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

mp / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.