bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3341

Rozmowy na temat bezpieczeństwa na ścieżkach w Cygańskim Lesie

Na temat bezpieczeństwa na traktach spacerowych w Cygańskim Lesie rozmawiali 3 czerwca przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, Rady Osiedla Mikuszowice Śląskie, Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Miejskiej oraz spółki Eco Riders prowadzącej punkt informacyjny kompleksu Enduro Trails Bielsko-Biała.

Rozmowy na temat bezpieczeństwa na ścieżkach w Cygańskim Lesie
Rozmowy na temat bezpieczeństwa na ścieżkach w Cygańskim Lesie · fot. UM Bielsko-Biała


Ze względu na zauważalny wzrost rowerzystów korzystających z atrakcji Cygańskiego Lasu zdarzają się sytuacje zagrażające bezpieczeństwu pieszych. Z tego względu konieczne jest podjęcie działań ograniczających ruch rowerowy na głównym trakcie spacerowym w Cygańskim Lesie - na odcinku od kortów tenisowych w kierunku Błoni. Odcinek ten jest bardzo popularnym miejscem pieszych wycieczek bielszczan oraz osób odwiedzających miasto.

Ustalono, że dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych niezbędne jest przede wszystkim odseparowanie ruchu rowerowego od pieszego poprzez skierowanie rowerzystów z Błoni na ul. Pocztową lub na górską trasę rowerową Cygankę. Jednocześnie przeprowadzona zostanie kampania informacyjna o prowadzonych zmianach oraz ogólnych zasadach bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych na terenie lasu. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ruchu rowerowego w tym miejscu, poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych, korzystających z lasu.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.