bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3326

Kolejne łąki kwietne powstaną w Bielsku-Białej

Już nie jedna, a cztery kolejne łąki kwietne będą cieszyć oko bielszczan. Do terenów przy ul. Żywieckie Przedmieście dołączą następne - przy ul. Żywieckiej, w dzielnicy Kamienica i dwie koło Gemini Park.

łąka kwietna
fot. UM Bielsko-Biała


Jak zapowiada naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj, w planach wydziału jest stworzenie łąk kwietnych w trzech miejscach - przy ul. Żywieckiej naprzeciwko elektrociepłowni, na skrzyżowaniach koło Centrum Handlowego Gemini Park i przy pętli autobusowej w dzielnicy Kamienica.

- Łąka przy ul. Żywieckie Przedmieście została wysiana w zeszłym roku. I mimo tego, że na wiosnę nie było zbyt dużo wody, roślinność ruszyła i robi się coraz bardziej atrakcyjna. Teraz planujemy kolejne lokalizacje. To będą nowe wysiewy już we wrześniu lub październiku, jak radzą fachowcy. Więc łąkami będziemy mogli cieszyć oko już w przyszłym roku - mówi Wiesław Maj.

Przy okazji tematu łąk kwietnych ciągle wraca i budzi kontrowersje kwestia wykoszeń. - Wykoszenia prowadzimy cały czas, bo nie możemy zostawić miasta zachwaszczonego, a taki byłby efekt. Są one prowadzone pod naszym nadzorem. Każda decyzja wykonawców utrzymujących zieleń miejską jest konsultowana z Wydziałem Gospodarki Miejskiej UM - tłumaczy naczelnik WGM.

Pierwsza łąka kwietna w mieście powstała dzięki głosom mieszkańców, ponieważ był to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.