bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1895

Wiceminister Szwed w Bielsku-Białej wręczył promesy w ramach ASOS

Od konferencji w Bielsku-Białej rozpoczęła się wizyta sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda w województwie śląskim. W stolicy Podbeskidzia wiceminister rodziny wręczył przedstawicielom organizacji pozarządowych promesy gwarantujące środki z rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) edycja 2020.

Wiceminister Szwed wręczył w Bielsku-Białej promesy
Wiceminister Szwed wręczył w Bielsku-Białej promesy · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


Wiceministrowi Stanisławowi Szwedowi towarzyszyli także sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. - Dzięki temu możemy wspierać osoby starsze, m.in. poprzez to, że bardziej aktywnie spędzają czas. Dziś to bardzo ważne - jesteśmy w okresie pandemii, wiele osób nie miało możliwości wyjścia z domu; dzięki udziałowi w programie będzie taka możliwość - powiedział wiceminister Stanisław Szwed. W obecnej edycji programu w całej Polsce rozdzielono blisko 38 mln zł na ponad 300 projektów. W 2020 roku z terenu województwa śląskiego wsparcie finansowe w ramach programu ASOS otrzymało 57 projektów na kwotę 7,39 mln zł.

Obecna edycja programu jest ostatnią w ramach projektu rozpisanego na lata 2014-2020. - Przygotowujemy się do nowej edycji programu 2021-2025 - przekazał wiceminister Stanisław Szwed.

mp / bielsko.info, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.