bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1411

Policjanci z drogówki przeprowadzili akcję "Bezpieczne skrzyżowanie"

Policjanci z drogówki prowadzili dzisiaj działania „Bezpieczne skrzyżowanie”, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapobieganie popełnianiu wykroczeń przede wszystkim w rejonie skrzyżowań.

policja, patrol
fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi kontrolowali miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, a także tych wskazywanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia, które rejestrowało łamanie przepisów przez użytkowników dróg.

Celem prowadzonych przez bielską drogówkę działań było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań oraz zapobieganie popełnianiu wykroczeń. W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To specjalistyczny pojazd wyposażony w system monitoringu, w którym rejestrowane oraz śledzone w czasie rzeczywistym są niezgodne z przepisami zachowania użytkowników dróg.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego; pieszych i rowerzystów. Ich bezpieczeństwo to jeden z priorytetów bielskiej policji. Obecni na stanowisku policjanci po stwierdzeniu popełnienia przez kierującego pojazdem lub pieszego wykroczenia powiadamiają patrol, który zatrzymuje taki pojazd lub osobę do kontroli. Wykroczenia są nagrywane na potrzeby ewentualnych czynności wyjaśniających.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.