bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2511

Z siekierą na policjantów

Nie wiadomo co wstąpiło w 50-letniego bielszczanina, który uszkodził drzwi w wynajmowanym mieszkaniu i kierował groźby pozbawienia życia wobec lokatorów budynku, w którym zamieszkiwał, a następnie używając siekiery dokonał czynnej napaści na wykonujących czynności służbowe policjantów. Wiadomo natomiast, że animuszu dodawał mu wypity wcześniej alkohol, bo badanie wykazało, że miał we krwi blisko 2,70 promila.

W miniony poniedziałek w godzinach późno wieczornych policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Bielsku-Białej zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Żółkiewskiego, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z sąsiadami. Zachowywał się wyjątkowo agresywnie. Uszkodził drzwi w wynajmowanym mieszkaniu powodując szkody w wysokości 300 zł. Jakby tego było mało, groził pozbawieniem życia usiłującym uspokoić go sąsiadom.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, ich widok nie zrobił na sprawcy większego wrażenia, wręcz przeciwnie stał się jeszcze bardziej agresywny, co okazał rzucając się z siekierą na interweniujących funkcjonariuszy. Szybko go obezwładniono i zakuto go w kajdanki, a mimo to nadal zachowywał się agresywnie. Wulgarnie odnosił się zarówno do policjantów, jak i do osób udzielających mu pomocy medycznej. Ostatecznie policjanci przewieźli mężczyznę do Pomieszczeń dla osób zatrzymanych bielskiej komendy.

Na dzień dzisiejszy został już doprowadzony do bielskiej Prokuratury gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia cudzego mienia, znieważenia interweniujących funkcjonariuszy i naruszenia ich nietykalności cielesnej za, co zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za przestępstwa te grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.