bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 czerwca 2020
  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3497

Policjanci oddali krew dla chorego kolegi i "pompowali" dla Wojtusia

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddali honorowo krew dla zmagającego się z nowotworem kolegi. W akcji uczestniczyło ponad 50 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 20 litrów życiodajnej substancji. Tego samego dnia mundurowi wzięli udział w akcji #GaszynChallenge włączając się w zbiórkę pieniędzy zorganizowaną dla małego Wojtusia.

Policjanci oddali krew dla chorego kolegi i "pompowali" dla Wojtusia
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi i "pompowali" dla Wojtusia · fot. KMP Bielsko-Biała


Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Mundurowi i pracownicy cywilni regularnie organizują zbiórki krwi. Wczoraj odbyła się akcja pod nazwą „Razem dla Grzesia”, której celem było zebranie jak największej ilości krwi na leczenie zmagającego się z nowotworem kolegi z wapienickiego pododdziału prewencji. Zgłosiło się ponad 50 osób, a personel medyczny zebrał ponad 20 litrów krwi. 6 osób po raz pierwszy zdecydowało się podzielić cząstką siebie.

- Ludzka krew jest bezcenna. Nawet najlepsza opieka i wiedza specjalistów nie są w stanie uratować życia, kiedy jej brakuje - twierdzą policjanci z bielskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Podczas wtorkowej zbiórki krwi mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej podjęli także rzucone im przez policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach w ramach akcji #GaszynChallenge. Stróże prawa przed oddaniem krwi solidarnie wykonali zadanie polegające na zrobieniu 10 pompek i włączyli się ze zbiórkę pieniędzy dla chorego Wojtusia.

Zbiórka dla chorego Wojtusia dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.