bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1689

Dla kogo miejskie mieszkania? Zadecyduje specjalny zespół

Pierwsze w tym roku posiedzenie Zespołu do spraw opracowywania projektu list wynajmu mieszkań w 2020 r. odbyło się 4 czerwca w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Przewodniczącym prawie 30-osobowego gremium jest radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik.

posiedzenie zepsołu
fot. UM Bielsko-Biała


Powołany m.in. na mocy uchwały nr XLII/839/2018 Rady Miejskiej Bielska-Białej z 19 czerwca 2018 roku zespół decyduje o wynajmowaniu lokali wchodzących w skład zasobu miasta. - Już w styczniu br. prezydent miasta powołał radnych, przedstawicieli wydziałów i jednostek pomocniczych do zespołu, ale ze względu na sytuację związaną z epidemią nie mogliśmy pracować - mówi przewodniczący zespołu radny Szczepan Wojtasik. - Mamy więc pierwsze posiedzenie na początku czerwca. Ta informacja, mam nadzieję, uspokoi mieszkańców, którzy złożyli wnioski dotyczące wynajmu i dzwonią do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z pytaniami, kiedy zespół zacznie wizytować mieszkania i kiedy będą mogli się z nami spotkać. Dlatego uspokajam, procedura ruszyła - dodaje radny.

Pierwsze posiedzenie miało charakter organizacyjny. Członkowie gremium otrzymali przydziały do konkretnych zespołów, które będą wizytować mieszkania i analizować wnioski mieszkańców. Podstawą jest ocena punktowa złożonych dokumentów, następnie odbywa się wizyta pod adresem, który podał wnioskodawca. Później punkty ocenia komisja. Na tej podstawie jest tworzona lista. - I to cała procedura, którą właśnie uruchomiliśmy - mówi przewodniczący Zespołu do spraw opracowywania projektu list wynajmu mieszkań w 2020 r.. - Z powodu epidemii i trzymiesięcznego opóźnienia wypełniana jest jeszcze lista z ubiegłego roku i teraz następuje okazywanie niektórych mieszkań - tłumaczy Szczepan Wojtasik.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.